Książki, które powinny zostać zekranizowane.


Co chwile słyszymy, że jakiś absolutny bestseller został zekranizowany. Postanowiłam Wam dzisiaj przedstawić 5 książek, które ja chętnie zobaczyłabym na wielkim ekranie. I fajnie by było, gdyby prace nie skończyły na tym, że zostały wykupione prawa do ekranizacji, bo naprawdę, ile można czekać? Często na tyle powieści, możemy zauważyć, że film jest w produkcji. My, jako wierni czytelnicy wierzymy, że wreszcie będzie idealny i będzie wierny pierwowzorowi.


1. "Hopeless" i "Losing Hope" Colleen Hoover

Jestem świeżo po przeczytaniu "Losing Hope" i wiem, że cokolwiek autorka, Colleen Hoover wyda, nawet gdyby to była lista zakupów i tak ją zakupię. Tak emocjonalne, wzruszające, przepiękne i takie, które przyspieszają bicie serca. Miałabym obawy co do tej ekranizacji, bo kocham tę serię całym moim sercem, a nie wiem czy znaleźliby dobrego aktora, dlatego powinni się ze mną skontaktować. Dean Holder ♥ 

2. "Wybrani" C. J. Daugherty

Po przeczytaniu pierwszej części tej serii, wiem jedno. Niesamowicie przypadła mi do gustu. Na początku myślałam, że będzie tutaj wątek paranormalny, a się okazało się, że tutaj owego nie ma. Zostałam przemile zaskoczona i już niedługo w moje łapki trafi kolejna, którą pożyczy mi moja koleżanka. By the way, I'm #teamCarter. 

3. "Niezbędnik obserwatorów gwiazd" Mathew Quick

Była to jedna z najlepszych lektur ubiegłego roku. W ogóle Mathew Quick pisze świetnie i muszę teraz przeczytać inne jego powieści (został mi "Poradnik pozytywnego myślenia" i "Prawie jak gwiazda rocka") i pewnie przeczytam je w wakacje? Wracając do "Niezbędnik obserwatorów gwiazd", jest to naprawdę ciekawa i inna obyczajówka, taka, która ma głębię i ma nam coś do przekazania. Udowadnia nam, że życie jest takie łatwe.

4. "Wybacz mi, Leonardzie" Mathew Quick

Ta książka była bardzo dziwna, ale na spój sposób oryginalna i taka, która zapada w pamięć. Mi ona osobiście, bardzo przypadła do gustu, ale nie wiem jak by się udało ją przenieść na ekrany kin lub telewizji. Mathew Quick stworzył nipowtarzalną historią, która trafiła na listę ulubionych i zmieniła moje spojrzenie na świat. Zdecydowanie musicie ją przeczytać, tak jak inne bestsellery Quicka.

5. "Szukając Alaski" John Green

Podobno już ktoś wykupił prawa do ekranizacji tej książki i mam nadzieję, że zaczną go nagrywać. W tym roku wychodzą "Papierowe miasta" do kin we wrześniu i już nie mogę się doczekać (lecz na początku muszę przeczytać książkę!). Wracając do "Szukając Alaski"...., jest to bardzo, ale to bardzo specyficzna powieści i pewnie film będzie podobny, ale zastanawiam jak by wyglądała Alaska.

10 komentarzy:

 1. Jestem ciekawa jakby wypadli "Wybrani" w ekranizacji, chociaż myślę, że jako serial też byłoby dobrze ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam kilka książek ,które z chęcią zobaczyłabym na wielkim ekranie , ale wiem,że akurat w ich przypadku nie dałoby się zrobić lepszej ekranizacji od książki , a nawet byłby to wielki spadek jakościowy pomiędzy książką a filmem ... ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ekranizacji "Wybranych" raczej próżno się spodziewać, bo ponoć sama autorka nie wyraża takich chęci. Również jestem zakochana w powieściach pani Hoover, jednak ja na dużym ekranie chętniej zobaczyłabym "Maybe Someday". Myślę, że wyszłoby coś idealnego pomiędzy komedią romantyczną a dramatem. Kocham takie filmy <3

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja czekam też na trylogię Tahereh Mafi :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Katie -Niepoprawna Romantyczka23 maja 2015 11:16

  Zgadzam się co do Niezbędnika :) Innych książek nie czytałam, więc trudno mi się wypowiedzieć :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dorzuciłabym do tej listy trylogię "Przegląd Końca Świata" - bardzo chciałabym ją zobaczyć na wielkim ekranie!

  OdpowiedzUsuń
 7. O tak, powinni zekranizować Niezbędnik i Wybranych <3

  bookocholic.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja niestety nie mogłam przebrnąć przez 1 część i nawet jej nie dokończyłam...

  OdpowiedzUsuń
 9. "Już czas" Picoult i "Razem będzie lepiej" Jojo Moyes :)
  www.maialis.pl

  OdpowiedzUsuń
 10. Marzę o zobaczeniu ekranizacji "Hopeless"! Ta powieść musi kiedyś zostać zekranizowana. Chętnie obejrzałabym również ekranizację "Szklanego Tronu" lub "Piątej Fali" (nad nią już pracują).

  Pozdrawiam,
  Alpaka

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku! Proszę przestrzegaj tych oto zasad:
1. Obraźliwe komentarze będą usuwane.
2. Za każdym nie pisz swojego adresu bloga.
3. Jak wyłapiesz jakiś błąd w tekście, napisz.
4. Anonimie podpisz się!

Pozdrawiam i zapraszam ponownie,
Zuzia