Coś/ktoś na każdy miesiąc: "Książka, która kojarzy mi się...

Odkryłam niedawno nową zabawę blogową, która nazywa się Coś/ktoś na każdy miesiąc: ... Zapraszam do zabawy, więcej na stronie autorki TU, a tak się przedstawia opis zabawy:


"W tym rankingu chodzi o to, aby dopasować książkę, film, osobę do danego miesiąca w roku, w zależności od tematu. Po prostu piszecie co lub kto kojarzy Wam się z danym miesiącem."
Aby wziąć udział w zabawie trzeba tylko stworzyć ranking, napisać mi o tym pod postem z rankingiem na dany temat, abym mogła Was dopisać do listy. Miło by było, gdyby ktoś podlinkował obrazek z nazwą zabawy adresem mojego bloga :)" Strona autorki: Zapraszam - TU


Ze styczniem:
 "Opium w rosole" Małgorzata Musierowicz


Może wstyd się przyznać, ale zawsze w Jeżycjadzie są daty na początku większych rozdziałów i ja je zapisuję. Mam je w moim telefonie i mogę wam powiedzieć, kiedy działa się akcja wszystkich książek, a akurat "Opium w rosole" działo się na przełomie stycznia i lutego.   Z lutym:
 "Pamiętnik nastolatki" Beata Andrzejczuk


Jak wiemy 14 lutego obchodzimy walentynki, czyli święto zakochanych. Natalia jest zakochana w Jacku jak i Bartoszu i nie wie, którego wybrać! Miłość gra pierwsze skrzypce w tej oto książce.

Z marcem: "Diupa" Ewa Nowak 

8 marca obchodzimy dzień kobiet, czyż nie? Gdyby nie ta sympatyczna papuga Wiktor i Damroka nigdy by się nie poznali. Idealny prezent dla dziewczyny. Z kwietniem: "Rok w Poziomce" Katarzyna Michalak 

W ogóle cała seria "Owocowa" pani Michalak, kojarzy mi się z kwietniem. Ten miesiąc kojarzy mi się z owocami, to wyjaśnia wszystko. ;)


Z majem: "[delirium"] Lauren Oliver

Książka lekka i przyjemna. Super pomysł na fabułę!  Idealna na piknik czy majówkę. A może ty zachorujesz na delirię?Z czerwcem: seria "Harry Potter" J. K. Rowling

Koniec szkoły, egzaminy końcowe i to je Hermoina lubi najbardziej! Może Granger podpowie Ci coś?

Z lipcem: "Pretty Litle Liars. Kłamczuchy" Sara Shepard

Leniuchuję, cały dzień i rozmyślam nad książką "Pretty Little Liars. Kłamczuchy". Morderstwo Ali, mogło się też zdarzyć w naszym środowisku. odrobina dreszczyku, intrygi i miłość. Książka daje wiele do myślenia, a jak nie chodzimy do szkoły to musimy mieć co rozmyślać, czyż nie?
Z sierpniem: "Miasto kości" Cassandra Clare 

W tym miesiącu wyszła ekranizacja, na której byłam (była mega) jak i skończyłam moją ulubioną książkę. Cudo! Idealna na upalne wieczory!
Intruz - Stephenie Meyer


Z wrześniem: "Intruz" Stephanie  Meyer

Melanie musiała przyzwyczaić się do nowego intruza i to trochę kojarzy mi się ze szkołą. Nawet nie wiem dlaczego :D Nowy intruz=nowa szkoła.
Z październikiem: "Mroczny sekret" Libba Bray

Nie wiem dlaczego mi się ta książka kojarzy z październikiem. Powiem tylko jedno przyjemna na długie wieczory.Z listopadem: "Biała Żyrafa" Lauren St. John

U nas zimno, to gdzieś musi być ciepło nie? Kiedy książka opowiada o Afryce, od razu robi się cieplej w sercu i na  zewnątrz.  
Z grudniem: "Noelka" Małgorzata Musierowicz

Gwiazdka. Boże Narodzenie. Prezenty. Święty Mikołaj i Aniołek. O tym wszystkim jest "Noelka" Małgorzaty Musierowicz.Wiecie jak trudno zrobić taki ranking. Często nie wiedziałam jak wytłumaczyć dlaczego ta książka kojarzy mi się z tym miesiącem, a nie innym! Sami spróbujcie.

7 komentarzy:

 1. Mnie się z kolei Miasto kości kojarzy z lipcem, bo to w tym miesiącu kilka lat temu czytałam pierwszy tom :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny ranking ;) W zabawie już brałam udział i kilka tytułów kojarzy mi się podobnie.

  Pozdrawiam ^^

  OdpowiedzUsuń
 3. Pierwszy raz słyszę o tej zabawie, ale wydaje się bardzo fajna :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwsze słyszę, ale ciekawe :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja chyba nie umiałabym tak dobrać, chociaż jak czytam Twoje propozycje, to niektórym przyznaję rację :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawy ranking. Ja również bioprę udział w tej zabawie, ale z tego co widzę to zadna ksiazka nam sie nie powtarza :)
  Mam nadzieję, ze zabawa sie podobała.
  (zapach-stron.blogspot.com)

  OdpowiedzUsuń
 7. Cieszę się, że wzięłaś udział w zabawie i mam nadzieję, że w następnych odsłonach także weźmiesz udział :) Sama czasami mam problemy z dobraniem czegoś do konkretnego miesiąca, ale chodzi o to, żeby wysilić szare komórki :) Niektóre z tych książek czytałam a niektóre chce przeczytać, ciekwy ranking :)

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku! Proszę przestrzegaj tych oto zasad:
1. Obraźliwe komentarze będą usuwane.
2. Za każdym nie pisz swojego adresu bloga.
3. Jak wyłapiesz jakiś błąd w tekście, napisz.
4. Anonimie podpisz się!

Pozdrawiam i zapraszam ponownie,
Zuzia