13. "Zdradzona" P. C. Cast+Kristin Cast

Zdradzona - Kristin Cast

Tytuł: Zdradzona
Autor: P. C.+Kristin Cast
Tytuł oryginalny: Betrayed 
Data wydania polskiego: 27.01.2010
Ilość stron: 348
Część: 2 (saga "Dom Nocy")
Wydawnictwo: Książnica
Ocena: 3/6


Moja recenzja: Gdybym miała się kierować opiniami czytelników, na pewno bym nie zabrała się za tę książkę. Nie posłuchałam się ich. Książka nie jest żadnym fenomenem, a też nie jest 'gniotem'. Po dość dobrej pierwszej części "Naznaczona "- recenzja myślałam, że książka będzie utrzymana dość dobrym poziomie. Niektórzy mówią lepsza niż pierwsza część, a co niektórzy, że gorsza. A ja to ja i musiałam wyrobić sobie własną opinię. Czy się zawiodłam? 

 „Najistotniejsze w pięknie jest to, czego nie odda żaden obraz.”

Przenosimy się ponownie do Domu Nocy z główną bohaterką Zoey Redbird. Zostaje ona kapłanką Cór Nocy i próbuje się przyzwyczaić do nowego miejsca zamieszkania. Książka rozpoczyna od wizyty rodziców każdego adepta. Jest ona wielkim upokorzeniem dla Zo. Podsłuchuje ona rozmowę Afrodyty LaFonte z rodzicami. Okazuje się, że rodzice najgorszego wroga nie chcą dziecka wampira. Jest to dla nich upokorzenie i czują, że młodsza LaFonte jest jak piąte koło u wozu. Gdy się dowiadują, że Afrodyta traci dar i zaczyna mieć kłopoty z Neferet są na nią wściekli. Jednak dziewczyna wie, że główna kapłanka obraca wszystkich przeciw niej. Wtedy Zoey zaczyna rozumieć dlaczego Afrodyta tak się zachowuje. Zo przyjaciele nie są zachwyceni nowymi poglądami dziewczyny.

Tymczasem w Tulsie ginie kilkoro chłopaków, których Zoey znała, a wszystkie ślady prowadzą do Domu Nocy. Kto to mógł zrobić? Policja podejrzewa kogoś ze szkoły wampirów, ale kiedy Zo podsłuchuje rozmowę ... i wszystkiego nie jest już pewna! Kto to? A może co?

Oczywiście musi być wątek uczuciowy. Zoey Redbird nie może zapomnieć O Heathie jej "byłego" chłopaka człowieka. A co z Erikiem? Poznaje ona (jak dla niej pięknego) dorosłego wampira, Lorena , w którym się zakochuje. Czy nie ma za dużo chłopaków w jej gronie?

"Pragnęłam Heatha.
Potrzebowałam Erika.
Byłam zafascynowana Lorenem.
Nie miałam pojęcia, co zrobić ze swoim życiem, które tak się pokęciło."


Może zacznę od minusów. Język. Niech Panie Cast wezmą słownik synonimów i wyszukają synonim do dość dziwnych słów. W pierwszej części nie było tylu przekleństw co tu, ale mogę powiedzieć już jest trochę lepiej z językiem. Bohaterowie mówią dialogi z większym sensem. 

Po drugie czy panie Cast nie wiedzą, że zdrada jest zła, a co dopiero podwójna. Czy Zo jest aż na tyle głupia i słaba, że ponosi się emocjom? Zoey Redbird powinna zastanowić się nad swoim zachowaniem. Neferet wie o Heathie i Eriku i nic nie robi. To był największy minus tej książki. Czy autorki chcą, żebym zapamiętała pannę Redbird jaką głupią, bez serca dziewczynę? 

Podsumowanie: Książka jest przyjemna, pomimo minusów zaskakuje. Nie da się jej przewidzieć co jest ogromnym plusem, jeśli chodzi o książki o wampirach. Komu mogę tę pozycję polecić? Fanom Domu Nocy i ludziom kochających wampiry i również ludzi, którzy są ciekawi losów Zoey! 

                                                                     "Dom Nocy" 
Naznaczona | Zdradzona | Wybrana | Nieposkromiona | Osaczona | Kuszona | Spalona | Przebudzona | Przeznaczona | (opowiadanie)Przysięga Smoka | Ukryta | Revealed | Redeemed | ???

Wyzwania: "52 książki roku 2013"
"Pod Hasłem" 
Czytam fantastykę 
Wakacje z książką 
Wszystkie kolory książek 

7 komentarzy:

 1. Aj, druga część :) Kiedy to było :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam, jak dla mnie to było tylko takie miłe czytadło, ale jakoś nie ciągnie mnie do dalszych części, raczej przeraża mnie ich ilość...

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja muszę znaleźć pierwszą :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Hej, dodałam recenzję do wyzwania "Wakacje z książką", pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nominowałam Cię do Liebster Blog :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Do tej pory mam za sobą osiem części tej serii. Mam nadzieję, że uda mi się sięgnąć po kolejne :)

  Recenzja dodana do wyzwania "Czytam Fantastykę"
  pozdrawiam serdecznie :)
  Miłośniczka Książek

  OdpowiedzUsuń
 7. Druga część dużo bardziej mi się podobała niż "Naznaczona". Z pewnością sięgnę kiedyś po dalsze tomy. Pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku! Proszę przestrzegaj tych oto zasad:
1. Obraźliwe komentarze będą usuwane.
2. Za każdym nie pisz swojego adresu bloga.
3. Jak wyłapiesz jakiś błąd w tekście, napisz.
4. Anonimie podpisz się!

Pozdrawiam i zapraszam ponownie,
Zuzia