Zapowiedzi: Maj


Maj będzie naprawdę trudnym miesiącem. Czuje to. Pełno kartkówek, testów i kilka innych fascynujących rzeczy, które spotkasz w szkole. Przeczytam znacznie mniej, niż w tym miesiącu, ale o tym jutro, w podsumowaniu. Dzisiaj przychodzę do was z zapowiedziami, bo wydawnictwa kontynuują, dalsze losy bohaterów (zauważyliście, że wydawnictwa wydają bardzo szybko drugie, bądź kolejne części cyklów?). Nazbierało się tego trochę, a ja zapraszam do oglądania. 


Między teraz a wiecznością - Marie LucasTytuł: Między teraz a wiecznością  
Autor: Marie Lucas
Wydawnictwo: Wydawnictwo Egmont 
Data wydania: 30 kwietnia 2014
Opis: A jeśli mieszkańcy zaświatów chcą ci coś powiedzieć…? Szesnastoletnia Julia najchętniej zapomniałaby o swoim dotychczasowym życiu. Dlatego w nowej szkole udaje beztroską dziewczynę z zamożnej rodziny i znajduje sobie przyjaciół, którzy nie zadają zbyt wielu pytań. Wkrótce zdobywa też chłopaka – przystojnego, popularnego Feliksa. Niestety Julia nie może przestać myśleć o Nikim, którego poznała pierwszego dnia w szkole. Chłopak skrywa jakąś mroczna tajemnicę, wszyscy schodzą mu z drogi i nie odpowiadają na pytania o niego. Pewnego dnia Niki zagaduje Julię. Ma dla niej wiadomość od jej dziadka. Tyle że dziadek Julii nie żyje… Cudowna, 
wywołująca gęsią skórkę historia miłości.

Dotyk Julii.
Tytuł: Dotyk Julii
Autor: Taherah Mafi
Wydawnictwo: Wydawnictwo Otwarte
Data wydania (drugiego): 1 maja 2014
Opis: Nikt nie wie, dlaczego dotyk Julii zabija. 
Bezwzględni przywódcy Komitetu Odnowy chcą wykorzystać moc dziewczyny, aby zawładnąć światem. Julia jednak po raz pierwszy w życiu się buntuje. Zaczyna walczyć, bo u jej boku staje ktoś, kogo kocha. 

Zostałam przeklęta 
Mam niezwykły dar 
Jestem potworem
Mam nadludzką moc 
Mój dotyk zabija 
Mój dotyk to moja siła 
Jestem narzędziem zniszczenia 
Będę walczyć o miłość 

dar-juliiTytuł: Dar Julii
Autor: Taherah Mafi
Wydawnictwo: Wydawnictwo Otwarte
Data wydania: 21 maja 2014
Opis: Julia już wie, że tylko ona może zatrzymać Komitet Odnowy. Ale aby go pokonać, potrzebuje pomocy kogoś, komu nigdy nie potrafiła zaufać – Warnera. Podczas współpracy z nim przekona się, że nie wszystko, co wie o nim i o Adamie, jest prawdą.
Jestem klepsydrą.

Siedemnaście lat przesypało się przeze mnie i pogrzebało mnie w mym własnym wnętrzu. Czuję, że mam zrośnięte, ciężkie od piasku nogi, umysł przepełniony ziarenkami wahania i niedokonanych wyborów, tracę cierpliwość, w miarę jak czas przecieka mi przez ciało. 
Mała wskazówka poklepuje mnie na raz, dwa, trzy i cztery, szepcząc:
dzień dobry, wstawaj, rusz się, 
obudź się
obudź się


Tytuł: Na krawędzi zawsze
Autor: J. A. Redmerski
Wydawnictwo: Wydawnictwo Filia
Data wydania: 14 maja 2014
Opis: Nasza historia się zakończyła ale nasza podróż trwa.

Ponieważ zawsze będziemy żyć na krawędzi, aż do śmierci.
Kilka miesięcy wcześniej Camryn i Andrew, spotkali się w autobusie w drodze donikąd. Zakochali się w sobie i dowiedli, że gdy dwoje ludzi jest sobie przeznaczonych, los znajdzie sposób by ich połączyć.
Teraz, w niecierpliwie oczekiwanej kontynuacji „Na krawędzi nigdy” Camryn i Andrew oddają się w pełni swej miłości do muzyki, pełnymi garściami czerpiąc z życia, tak jak sobie to obiecywali. Ale kiedy wydarza się tragedia, ich związek wystawiony zostaje na ostateczną próbę. O ile Camryn próbuje zagłuszyć swój ból, to Andrew podejmuje śmiałą decyzję – żeby ich życie wróciło na dawny tor, muszą znowu wyruszyć w drogę. Razem odnajdą namiętność, przygody i wyzwania których nie spodziewali się w najśmielszych snach.

Tytuł: Księżyce Jowisza 
Autor: Alice Munro
Wydawnictwo: 
Data wydania: 21 maja 2014
Opis: W tych przepięknych i nieustannie zaskakujących opowiadaniach jednej z najbardziej uznanych współczesnych prozatorek wiele się dzieje: zdrady, pojednania, romanse czy żałoba po ukochanej osobie. Ale najważniejsze w "Księżycach Jowisza" są przemiany bohaterów, ich konfrontacje z sobą samym pełne gniewu, urazy i nieskończonego współczucia, które bohaterowie komunikują czytelnikom z elektryzującą mocą. Tematyka zbioru zdominowana jest przez rozpacz i smutek kobiet.

7 komentarzy:

 1. Hej :) Nie zawsze wydają tak szybko. Przynajmniej nie wszystkie. Pamiętam jaki byłem wkurzony, jak czekałem 1,5 roku na 2 część "W otchłani". Na szczęście trzecią wydali w miarę szybko, ale nie wiem, co im zabrało tyle czasu przy wydawaniu drugiej... U mnie maj za to będzie chyba luźniejszy, bo po egzaminach skończyliśmy już materiał i nie ma nic więcej do roboty. Choć niestety w mojej cudownej szkole niektórzy nauczyciele postanowili zaczać materiał z liceum... super ;))) Ale w każdym razie będzie już luźno na szczęście.
  Z zapowiedzi chciałbym jedynie "Dotyk Julii". Obojętne jednak byłoby mi wydanie. Ja oczekuję za to wielu innych premier w tym miesiącu c; Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie też się zdziwiłam, ze czeka się tak długo na 2 część, a kilka miesięcy później finał trylogii. Może chcą ją skończyć i zacząć wydać coś nowego?

   Usuń
 2. "Między teraz a wiecznością" oraz "Dar Julii" koniecznie muszę mieć!

  OdpowiedzUsuń
 3. Z wymienionych przez Ciebie pozycji czekam niecierpliwie na "Dar Julii". "Sekret..." niestety stoi jeszcze na półce nieprzeczytany, ale mam w stosunku do niego poważne plany w trakcie tej majówki.:)

  OdpowiedzUsuń
 4. O "Dotyku Julii" naprawdę dużo słyszałam na amerykańskim booktubie ;) Jestem bardzo ciekawa ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, każdy zachwala tę powieść, dlatego również muszę ją przeczytać.

   Usuń
 5. Dopiero co skończyłam "Na krawędzi nigdy" i już nie mogę doczekać się, kiedy będę mogła poznać dalsze losy Camryn i Andrew. :) "Dotyk Julii" wywarł na mnie mega pozytywne wrażenie, dlatego muszę też dorwać kolejne części. Twórczość Munro również spodobała mi się, zatem chętnie poznam inne pozycje, jakie wyszły spod jej pióra.

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku! Proszę przestrzegaj tych oto zasad:
1. Obraźliwe komentarze będą usuwane.
2. Za każdym nie pisz swojego adresu bloga.
3. Jak wyłapiesz jakiś błąd w tekście, napisz.
4. Anonimie podpisz się!

Pozdrawiam i zapraszam ponownie,
Zuzia