4. "Wszystko, tylko nie mięta" Ewa Nowak


Tytuł: Wszystko, tylko nie mięta
Autor: Ewa Nowak
Tytuł Oryginalny: Wszystko, tylko nie mięta
Rok wydania: 2002
Ilość stron: 188
Część: 1 (z serii "Miętowej")
Wydawnictwo: Egmont
Moja ocena: 6/6

Moje recenzje serii "Miętowej":
1. Wszystko, tylko nie mięta (recenzja)
2. Diupa (recenzja)


To zdjęcie pokazuje nową
szatę graficzną.

Moja recenzja: W tej powieści poznajemy radosną rodzinkę Gwidoszów, która mieszka w Warszawskim Bródnie. Wesoli, przyjaźni to są tylko niektóre pozytywne przymiotniki, które opisują tę familię. W Polsce mało już takich osób. Ludzie patrzą na sienie z dystansem i są strasznie poważni.  Są tam oboje rodzice, matka Gwidosz i Mariusz Gwidosz, 3 dzieci. Główni bohaterowie mają na imię Malwina i Kuba. Oboje mają problemy sercowe. Kuba zakochał się w Magdzie, która wcale nie zwraca na niego uwagi, o dziwo jest bardzo popularny w szkole. Dziewczyna traktuje go tylko jak przyjaciela... A Malwina, chce żeby ktoś ją pokochał i zapada w kompleksy, ze jest brzydka. Przeżywa zarówno najlepszy i najgorszy okres swojego życia. Jest też najmłodsza córka Marysia (potocznie zwana Marynią), która jest bardzo ciekawa świata (czasem, aż za bardzo).

Książka jest napisana lekkim językiem. Czyta się przyjemnie i zgrabnie. Książkę polecam i młodszym i starszym. Autorka pokazała zwykłą rodzinę, kochającą z masą problemów, które spotykają rodziny, członków w naszym codziennym życiu...

Ewa Nowak, napisała książkę o niby o zwykłej rodzinie, ale każdy tam bohater jest inny i wyjątkowy. Książka nas uczy wielu życiowych lekcji i śmieszy (pytaniami najmłodszej córki, Marysi). Przypomina mi to inną serię, też doskonałej autorki - Małgorzaty Musierowicz Jeżycjadę. Z przyjemnością sięgnę po kolejne książki z serii. 
Jeden cytat: "- Wolisz herbatę czy miętę?
                          - Wszystko tylko, nie mięta."

 Seria "miętowa":
"Wszystko tylko nie mięta""Diupa", "Krzywe 10", "Lawenda w chodakach", "Drugi", "Michał Jakiśtam", "Ogon Kici", "Kiedyś na pewno", "Rezerwat niebieskich ptaków", "Bardzo biała wrona", "Niewzruszenie", "Dane wrażliwe", "Drzazga". 

                                                                                           * * *                                                                          
Ja wczoraj byłam w bibliotece i wypożyczyłam 3 część serii "Miętowej". Spodziewajcie się niedługo recenzji "Diupy", 2 części.

3 komentarze:

 1. Uwielbiam tę serię :) Naprawdę przyjemnie się czyta.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba niedługo zacznę szukać tego tytułu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Absolutnie uwielbiam tą książkę!
  Polecam wszystkim.

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku! Proszę przestrzegaj tych oto zasad:
1. Obraźliwe komentarze będą usuwane.
2. Za każdym nie pisz swojego adresu bloga.
3. Jak wyłapiesz jakiś błąd w tekście, napisz.
4. Anonimie podpisz się!

Pozdrawiam i zapraszam ponownie,
Zuzia