Zapowiedzi: Kwiecień


Zrobię komentarz do góry. "Dwie Marysie" Ewy Nowak i "Krwawy szlak" Moiry Young już do mnie jadą obu lektur nie mogę się doczekać. "Mroczne umysły" Aleksandry Bracken są prawe zawsze w ulubionych książkach 2013 roku w Stanach Zjednoczonych. Na targach z przyjemnością je kupię.  
Z przyjemnością stwierdzam, ze będę na Targach w Warszawie. Kogo spotkam? 

źródło


Tytuł: Dwie Marysie
Autor: Ewa Nowak
Data wydania: 2 kwietnia 2014
Wydawca: Wydawnictwo Egmont
Opis: Pierwszoplanową bohaterką powieści jest siedemnastoletnia Marysia Gwidosz, a tematem przewodnim – dwoistość zachowań nastolatki. Nigdy bowiem nie wiadomo, kiedy Marysia zareaguje wściekłością, a kiedy uwagę dorosłych obróci w żart. W jednym ciele mieszkają jakby dwie osoby. Celinka mówi siostrze, że woli tę drugą Marysię, mając na myśli miłą, mądrą, życzliwą dziewczynę, którą Marysia Gwidosz bywa tak samo często jak osobą złośliwą, drażliwą, obrażoną na życie i irracjonalną.źródło
Tytuł: Kto to być może o tej porze?
Autor: Lemony Snicket. 
Data wydania: 18 marca 2014
Wydawca: Wydawnictwo Egmont
Opis: Nowa seria Lemony’ego Snicketa, autora bestselerowej Serii niefortunnych zdarzeń! Zanim zaryzykujesz przeczytanie tej książki, odpowiedz sobie na następujące pytania: Czy jesteś ciekaw, co się dzieje w nadmorskim miasteczku, które już nie leży nad morzem? Czy chciałbyś się dowiedzieć czegoś o skradzionej rzeczy, która wcale nie została skradziona? Czy sądzisz, że to w ogóle Twoja sprawa? Dlaczego? Kim jesteś? I czy jesteś tego pewien? Kto stoi za Twoimi plecami?Tytuł: Krwawy szlak
Autor: Moira Young
Data wydania: 2 kwietnia 2014
Wydawca: Wydawnictwo Egmont
Opis: Życie Saby zmienia się nieodwracalnie, gdy czterej tajemniczy jeźdźcy porywają jej brata bliźniaka, Lugh. Zdecydowana zrobić wszystko, by go odnaleźć, Saba wkracza w świat, o którym wcześniej tylko słyszała – pełen wrogów, ale i sprzymierzeńców, dziwacznych kreatur i niezwykłych talizmanów. W nowym, złowrogim otoczeniu odkryje, że potrafi być groźną wojowniczką, przebiegłą przeciwniczką, a przede wszystkim – że nic nie może zniszczyć jej woli przetrwania. W towarzystwie przystojnego śmiałka o imieniu Jack i bandy wojowniczek zwanych Wolnymi Jastrzębiami Saba wyruszy, by ocalić brata, a może nawet cały świat. 
Prawa do ekranizacji książki nabył Ridley Scott!

Tytuł: Jaśki. Repeta
Autor: Jean - Philippe Arrou Vignod 
Data wydania: 14 kwietnia 2014
Wydawca: Znak
Opis: Brakowało wam już gromady Jaśków? 
Wracają trochę wyrośnięci, ale za to z nowymi pomysłami, od których rodzicom włos się na głowach jeży. Jan-A jedzie na kurs językowy za granicę, Jan-B wstępuje do skautów, a młodsi bracia bez przerwy plączą się pod nogami. Dom Jaśków tętni życiem, ale tata jak zwykle ciągle grozi, że wyśle wszystkich do szkoły wojskowej.
Wpadnijcie z wizytą!Tytuł: Cienie Ziemi
Autor: Beth Revis
Data wydania: 28 kwietnia 2014
Wydawca: Wydawnictwo Dolnośląskie
Opis: Uczestnicy misji docierają do nowej Ziemi, lecz towarzyszy im poczucie przeraźliwej grozy. Są osaczeni przez krwiożercze bestie i paraliżującą roślinność, zagrażają im nieznane technologie. Pojawiają się kolejne morderstwa. Czyżby planeta próbowała zabić swoich kolonizatorów?źródło

Tytuł: Mroczne umysły
Autor: Alexandra Bracken
Wydawca: Otwarte 
Data wydania: 2 kwietnia 2014

Opis: "Mroczne umysły" to kolejna trylogia dystopijna opowiadająca o władzy rządu nad ludem, rebelii, tajemnych projektach politycznych. Alexandra Bracken stworzyła powieść na miarę "Igrzysk Śmierci", "Niezgodnej" czy "Delirium". W USA książka bardzo szybko stała się bestsellerem New York Timesa. Najbardziej niepokojąca książka od czasów „Igrzysk śmierci”!

Mam na imię Ruby. Potrafię wedrzeć się do twojego umysłu, a nawet wymazać wspomnienia. Jako dziecko zostałam wysłana do obozu „rehabilitacyjnego” dla takich jak ja. Zieloni, Niebiescy, Żółci, Pomarańczowi, Czerwoni. Mroczne umysły. Zostałam przydzielona do Zielonych, ale w rzeczywistości jestem ostatnią z Pomarańczowych. Ukrywam to, żeby przetrwać.

Opisy pochodzą ze strony www.lubimyczytać.pl.

3 komentarze:

  1. Mi podoba się "Krwawy szlak" :)

    OdpowiedzUsuń
  2. "Krwawy szlak" polecam, a "Cienie ziemi" muszę mieć - obie wcześniejsze części tej serii już za mną :)

    OdpowiedzUsuń
  3. ,,Dwie Marysie'' i ,,Mroczne umysły'' muszą znaleźć się na mojej półce :D

    OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku! Proszę przestrzegaj tych oto zasad:
1. Obraźliwe komentarze będą usuwane.
2. Za każdym nie pisz swojego adresu bloga.
3. Jak wyłapiesz jakiś błąd w tekście, napisz.
4. Anonimie podpisz się!

Pozdrawiam i zapraszam ponownie,
Zuzia