Dawca pamięci | film


Wiecie, że "Dawcę pamięci" Louis Lowery czytałam w oryginale w 5 klasie podstawówki. Niestety nie przypadł mi do gustu, tak naprawdę nie wiem dlaczego. Może dlatego, że musiałam wkuwać słówka i ich definicje na pamięć i rozwiązywać zadania dotyczące fabuły. Po filmie, który bardzo przypadł do gustu, może nie była to najlepsza ekranizacja, ale było w niej coś co sprawiło, że chętnie do filmu, a może nawet książki, żeby przypomnieć przed drugim tomem, który z przyjemnością przeczytam! 


Niestety nie mogę porównać powieści i filmu, bo pamiętam tylko ogólny zarys fabuły, bohaterów i to, że strasznie "Dawcy pamięci" nie lubiłam. Moja nauczycielka strasznie ekscytowała się tą lekturą i chciała, żebyśmy wszyscy poszli na film razem (przypominam, że było to 3 lata temu). Kiedy zauważyłam trailer, to stwierdziłam, że pójdę zobaczyć i ekranizacja podobała mi się o wiele bardziej, niż pierwowzór. Niestety, jak już wcześniej wspomniałam nie mogę porównać jednego i drugiego, ale "Dawca pamięci", jako ekranizacja bardzo przypadł do gustu.Niestety nie mogę porównać powieści i filmu, bo pamiętam tylko ogólny zarys fabuły, bohaterów i to, że strasznie "Dawcy pamięci" nie lubiłam. Moja nauczycielka strasznie ekscytowała się zagrali aktorzy? Już niejednokrotnie wspominałam, ze nie mnie to oceniać, ale gra aktorska mi się podobała. Może aktor nie powalił na kolana (tak jak np. Ansel Elgort) i może nie zabujałam się w nim na zabój (patrz poprzedni przykład), ale nie przeszkadzał mi. Był po prostu ok. Inni też byli ok. Najmniej podobała mi się gra dziewczyny, która wydawała się na zagubioną i tak średnio wyglądała w tej roli.

Podsumowanie: Czy polecam wam "Dawcę pamięci"? Ci, którzy przeczytali książkę zapewne ekranizację mają już za sobą. Dla mnie było to przyjemne przypomnienie i miło spędziłam czas. Może nie będzie to mój ulubiony film, ale cieszę się, że na początku poszłam na niego do kina, a teraz mam go w domu. Dzięki niemu mam ochotę poznać (na początku), a raczej sobie przypomnieć powieść, a potem zabrać za kolejne tomy, które zapowiadają się fascynująco! A jeśli nadal nie wiecie czy podoba wam się kolejna wizja przyszłego Świata, to moim zdaniem powinnyście spróbować, bo autorka naprawdę ciekawie przedstawiła swoją wizję.


Film możesz kupić na empik.com

5 komentarzy:

 1. Muszę go w końcu oglądnąć!

  lovebooks777.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. nie oglądałam filmu, ani nie czytałam książki - muszę nadrobić :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Od jakiegoś czasu ciągnie mnie do książki jak i filmu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mi książka się bardzo podobała, zazdroszczę, że takie lektury miałaś :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam go w planach, które z pewnością zrealizuję. :)

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku! Proszę przestrzegaj tych oto zasad:
1. Obraźliwe komentarze będą usuwane.
2. Za każdym nie pisz swojego adresu bloga.
3. Jak wyłapiesz jakiś błąd w tekście, napisz.
4. Anonimie podpisz się!

Pozdrawiam i zapraszam ponownie,
Zuzia