Prasówka: English matters WS

Untitled
No to wpadłam jak śliwka w kompot. Mówiłam wam, a raczej pisałam, że uwielbiam, kocham i bardzo chcę pojechać do najlepszego kraju na naszej kuli ziemskiej. Wiecie o jakim państwie opowiadam? O Wielkiej Brytanii. Od dziecka marzę żeby tam pojechać, zwiedzić i dowiedzieć się o wszystkich rzeczach na temat ich wspaniałej stolicy - Londynem. Te zabytki, muzea, sklepy z książkami, które pewnie u nas nigdy nie wyjdą, kultury! Dlaczego u nas tych rzeczy nie ma? Dzięki Wydaniu Specjalnemu English Matters. "Zwyczaje i Tradycje Wielkiej Brytanii" mogę poznać trochę bliżej, ten kraj, a o co jest w środku?


nutellaNa pierwszych stronach magazynów mamy kalendarz na cały rok, czyli co się dzieje przez 365 dni w W całym kraju, mamy tu naprawdę dziwne imprezy organizowane. Np. Pancake Day Race czy dla kogoś kto uwielbia modę znajdziemy tam London Fashion week. Są to tylko 2 przykłady z kilku stronicowego artykułu.   

He says to "be cool" but I don't know how yetZnacie hymn Wielkiej Brytanii? W kolejnym artykule dowiemy się wielu ciekawostek na temat ich hymnu "God save the Queen". Na dole posta, możecie go posłuchać :)👑👑 | via TumblrCzy jest tutaj jakakolwiek dziewczyna, która w wieku przedszkolnym nie chciała wybrać na swój zawód 'księżniczka'? Dopiero po przeczytaniu o etykiecie na królewskim dworze, dowiadujemy się, że to nie tylko wychodzenie do ludzi. To też, ale trzeba przecież wiedzieć jak się zachować wśród własnego państwa! 
My pic + edit
Na pewno każdy z was chce studiować, a może ktoś z was już to robi? W każdym bądź razie, niektóre uczelnie na Świecie są po prostu lepsze (i droższe:P). Jednym z nich jest Oxford. Ja jako przyszły lekarz, bardzo, ale to bardzo, chciałabym tam studiować, bo potem łatwiej znaleźć pracę. W tym artykule dowiemy się kilku istotnych spraw na temat tej uczelni.  

Nie są to oczywiście wszystkie artykuły, które są w magazynie, bo chcę wam pozostawić trochę niewiadomych. To Wydanie Specjalne było niezwykle ciekawe i na 100% trafiło w moje gusta. Kochacie Londyn lub Wielką Brytanię i wszystko co z nią związane? (Na razie) nie macie pieniędzy, że się tam wybrać? Mam dla was dobre rozwiązane, które kosztuje 11,50. Wystarczy, że wybierzesz się do najbliższego salonu Empik lub zamówisz prenumeratę i nowiusieńkie egzemplarze będą przychodzić do ciebie do domu! Brzmi kusząco prawda? Serdecznie polecam!

"English Matters. Customs and traditions of GB", magazyn, Colorful Media, 6/6

Za wspaniałą wycieczkę do Wielkiej Brytanii serdecznie dziękuję Colorful Media    3 komentarze:

 1. Od jakiegoś czasu mam ochotę zakupić ten magazyn, ale jakoś zawsze odkładam to na później :))

  PS Zgłosiłam się do Twojego wyzwania pod notką o LBA. Mam nadzieję, że mnie nie przeoczysz :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Koniecznie muszę zobaczyć ten numer :)

  OdpowiedzUsuń
 3. :O muszę mieć ten numer < 3

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku! Proszę przestrzegaj tych oto zasad:
1. Obraźliwe komentarze będą usuwane.
2. Za każdym nie pisz swojego adresu bloga.
3. Jak wyłapiesz jakiś błąd w tekście, napisz.
4. Anonimie podpisz się!

Pozdrawiam i zapraszam ponownie,
Zuzia