Autorzy w akcji: Suzanne Collins

Suzanne CollinsNikomu, nie muszę tej Pani obok na zdjęciu przedstawiać. Jest to jedna z najpopularniejszych autorek ostatnich lat! Utworzyła ona, jedną z najbardziej lubianych trylogii jak i samych książek na świecie. Jest ona na jedną z najbardziej wpływowych ludzi na świecie! A o kim mowa?Jeśli ktoś nie zgadł, niech się nie przyznaje(chyba, jeśli nie wiedzieliście jak wygląda:))! A oto odpowiedź: Suzanne Collins. Urodziła się 10 sierpnia 1962 w Hartford, Connecticut, w Anglii. Swoją karierę pisarską rozpoczęła w roku 1991 jako...twórczyni filmowa! Po wydaniu The Underland Chronicles (których oczywiście nie ma w Polsce), stała się dobrze rozpoznawalna. No, ale przeogromną sławę dały jej dopiero Igrzyska śmierci. Ma na napisanych książek 10 książek, w tym 2 serie: The Underland Chronicles i Igrzyska śmierci. W pierwszą serię wchodzi w skład 5 tomów, a w trylogię 3.  

Jej seria jest od ponad 55 tygodni na liście Best Sellers of New York Times, choć nie wydała żadnej książki od 3 lat jest i tak bardzo, bardzo popularna. Wiecie co mnie tylko zastanawia? Czy po pierwsze wydadzą serię The Underland Chronicles (nawet jak by była beznadziejna i tak by się sprzedawała jak gorące bułeczki)? I czy jeszcze Pani Collins coś napisze?  

Taka ciekawostka, wiecie, że ma w domu dzikie koty? 

5 komentarzy:

 1. Chciałabym, żeby coś napisała. Lubię jej styl ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jedna z moich ulubionych autorek! A już jutro do kina marsz! :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam tę autorkę, z chęcią przeczytałabym jej nowe dzieła :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Igrzyska uwielbiam i mam nadzieję, że pani Collins napisze coś nowego :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Ma niesamowitą wyobraźnię i mam nadzieję, że jeszcze coś napisze. A tą 5tomową serię bardzo chciałabym przeczytać... Szkoda, że nie ma jej w Polsce :(

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku! Proszę przestrzegaj tych oto zasad:
1. Obraźliwe komentarze będą usuwane.
2. Za każdym nie pisz swojego adresu bloga.
3. Jak wyłapiesz jakiś błąd w tekście, napisz.
4. Anonimie podpisz się!

Pozdrawiam i zapraszam ponownie,
Zuzia